گزارشی از دوره 2022 نمایشگاه ورونا و برندگان جوایز

نمایشگاه ورونا

قدرت بخش سنگ طبیعی در تعداد غرفه داران و بازدیدکنندگان در نمایشگاه ورونا Marmomac 2022 با وجود بسیاری از بحران های فعلی منعکس شد. نمایشگاه برای اولین بار برچسب سبز را روی خود گذاشت. در واقع سنگ طبیعی یک کالای سبز محسوب می شود به طوری که در روند تولید آن، آلاینده های کمتری نسبت به مصالح دیگر وارد چرخه ی حیات می گردد.

با وجود کووید-19 و بحران های فراوان، بخش سنگ طبیعی در حال حاضر فعالیت مناسبی دارد زیرا سنگ یک ماده سبز با تعادل انرژی مطلوب است و رقبای آن یعنی سرامیک و سنگ های مصنوعی از این نظر اوضاع خوبی ندارند. این حقیقت در تعداد بازدیدکنندگان و غرفه داران پنجاه و ششمین دوره نمایشگاه مارمومک (27-30 سپتامبر 2022) منعکس شد. حدود 47،000 بازدیدکننده به ورونا آمدند که 63٪ از آن ها از خارج از کشور بودند. 1207 غرفه‌ دار از 47 کشور حضور داشتند. این امر نیز نشان دهنده اهمیت بین المللی این نمایشگاه بوده است. همچنین باید در نظر گرفت که تنها تعداد کمی از غرفه داران از چین آمده بودند و خریداران از روسیه  نیز عملاً غایب بودند. نمایشگاه مارمومک را می توان به عنوان یکی از مهم ترین نمایشگاه های بین المللی در دنیا به شمار آورد که تاثیر بسیار قابل توجهی در صنعت سنگ دارد.

با نگاهی به کاتالوگ چاپ شده نمایشگاه، می ‌توان دید که پس از حذف چین به ‌عنوان یک صادرکننده بزرگ سنگ طبیعی، صحنه بین ‌المللی چگونه شرایط خود را تغییر داده است. چین، که زمانی حجم بزرگی از نمایشگاه را اشغال کرده بود، در این دوره در سالنی بود که تنها با 37 غرفه دار معرفی شد.

از برنامه نمایشگاه ورونا دوره 56 به چند مورد اشاره می شود:

کریگ کوپلند به عنوان Master of Stone معرفی شد. این معمار، طراح و هنرمند آمریکایی این جایزه را به دلیل تجربه جسورانه در پروژه های آینده نگر و منحصر بفرد و همچنین تفسیر آن ها دریافت کرد. همین طور به دلیل بینش شکل پذیری و انعطاف پذیری سنگ طبیعی.

پیرلوئیجی تستی، رئیس گروه تستی Testi Group بوده است؛ «به خاطر روحیه کارآفرینی به کار رفته در توسعه واقعیت های جدید بازار و تعهد به ترویج و حفاظت از سنگ طبیعی؛

لوکا تودسکینی، مدیرعامل La Ponte Marmi؛ “به دلیل اشتیاق و پشتکار در هدایت کسب و کار خانوادگی.

النا آمادینی، مدیر نمایشگاه منطقه سنگ و طراحی با همکاری Veronafiere، “به دلیل برپایی Marmomac

جایزه سالانه Donne del Marmo (زنان مرمر) به Giordano Bruno Guerri، مورخ، مدیر تحریریه و موزه و رئیس Fondazione Il Vittoriale degli Italiani برای پروژه ی “Reconquista” رسید. همچنین 5 نفر به عنوان “سفیران مرمر” برای ارائه فعالیت های زنان به عموم انتخاب شدند.

جایزه قبلی بهترین ارتباطگر برای طراحی برجسته غرفه نمایشگاهی به جایزه بهترین ارتباطگر جدید (New (Best Communicator Award تغییر نام داده بود و اکنون دارای دسته ‌های «طراحی» و «مفهوم» برای غرفه‌ دارانی از ایتالیا یا خارج از کشور است. برندگان به ترتیب پالساندرو مارمی (ایتالیا)، دلاس (ایتالیا)، گروه بین المللی سنگ (یونان) و فیورانتینا استون (اسپانیا) بودند. دو جایزه ویژه به Tenax (ایتالیا) و Pettrus Mineração (برزیل) رسید. عکسی نیز از غرفه پتروس (برنده جایزه) ارائه شد که در واقع حضور نداشت زیرا شرکت قادر به سفر نبود.

این نمایشگاه روند انتخاب جایزه بهترین ارتباطگر جدید را شرح می‌ دهد و اعضای هیئت داوران را اینگونه معرفی می ‌کند: «هیئت داوران – Aurelio Chinellato، معمار و مدرس بخش ارتباطات در IUSVE؛ Marcello Cutino، طراح، رئیس هیئت ADI Veneto و Trentino Alto Adige. لوردانا ماسکرونی، رئیس ستاد تحریریه در Domus، جنیفر ریچینلی، ویرایشگر Stone World، و کامیلا بلینی، طراح و گوینده طراحی.

برای اولین بار، این نمایشگاه از سه شنبه تا جمعه (قبل از چهارشنبه تا شنبه) برگزار شد. سال آینده هم همینطور خواهد بود.

Reference:

Stone-ideas.com

تهیه شده در واحد تولید محتوای شرکت روشان روز

نگارش: سعید نجاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WordPress Lightbox