1. خانه
  2. chevron_right
  3. نمایشگاه سنگ ورونا، Marmomac Verona Stone Fair

نمایشگاه سنگ ورونا، Marmomac Verona Stone Fair

نمایشگاه سنگ ورونا یکی از بزرگترین و معتبرترین رویدادهای صنعت سنگ در جهان است که هر ساله در شهر ورونا ایتالیا برگزار می شود. این نمایشگاه فرصتی مناسب برای آشنایی با آخرین دستاوردها، تکنولوژی ها، محصولات و خدمات صنعت سنگ است. همچنین این نمایشگاه مکانی برای ایجاد ارتباطات تجاری و حرفه ای بین تولیدکنندگان، خریداران، بازاریابان و متخصصان این حوزه است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نمایشگاه سنگ ورونا و ثبت نام در آن می توانید به سایت رسمی آن به آدرس www.marmomac.com مراجعه کنید.

ورونا کجاست؟

ورونا شهری در شمال ایتالیا و در منطقه ونتو Veneto واقع شده است. این شهر پس از ونیز دومین شهر بزرگ منطقه بوده و در نیمه راه بین میلان و ونیز قرار دارد. ورونا به خاطر حال و هوای رمانتیک خود مشهور است، زیرا صحنه نمایش شکسپیر بنام “رومئو و ژولیت” در این شهر بوده است. علاوه بر این، ورونا به عنوان یک مرکز تاریخی به خوبی حفظ شده و جزئی از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود.

ورونا شهری با تاریخ و فرهنگ غنی است. این شهر در قرن اول قبل از میلاد تأسیس شد و در طول تاریخ خود یک مرکز مهم فرهنگی و تجاری بوده است. این شهر دارای بناهای تاریخی متعددی از جمله آمفی تئاتر رومی Roman amphitheater است. امروزه نیز از این آمفی تئاتر برای کنسرت، اپرا و سایر رویدادهای فرهنگی استفاده می شود.

ورونا همچنین به خاطر معماری زیبایش که نشان دهنده تاریخ غنی آن است، شهرت دارد. این شهر همچنین دارای کلیساهای متعدد و سایر بناهای مذهبی، از جمله کلیسای زیبای سان زنو است که قدمت آن به قرن یازدهم باز می ‌گردد.

ورونا و سنگ های ساختمانی

ورونا و منطقه اطراف آن دارای معادن متعددی است که سنگ طبیعی با کیفیت از آن ها استخراج می شود. یکی از معروف ترین انواع سنگ های منطقه ورونا با نام “Verona marble” شناخته می شود. سنگ ماربل ورونا طی قرن ها در معماری محلی مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل دوام و زیبایی خود ارزش زیادی دارد. این سنگ دارای رنگ بژ کم رنگ با رگه های ظریف است و در بسیاری از ساختمان های معروف از جمله Arena di Verona و Basilica di San Zeno استفاده شده است. علاوه بر ماربل ورونا، این منطقه همچنین دارای انواع دیگر سنگ های ساختمانی از جمله تراورتن است. این سنگ را نیز می توان در بسیاری از بناهای تاریخی منطقه مشاهده کرد.

نمایشگاه سنگ ورونا

نمایشگاه سنگ ورونا که با نام Marmomac نیز شناخته می شود، یک از معتبرترین نمایشگاه های بین المللی در ارتباط با سنگ های ساختمانی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته است. این نمایشگاه هر ساله در ورونای ایتالیا برگزار می شود و یکی از بزرگترین و مهم ترین رویدادهای صنعت سنگ است. نمایشگاه سنگ ورونا یا مارمومک رویدادی سالانه است که از سال 1965 میلادی در ورونای ایتالیا برگزار می شود. این نمایشگاه معمولاً در اواخر سپتامبر برگزار می شود و به مدت چهار روز ادامه دارد. نمایشگاه ورونا دارای یک فضای بزرگ نمایشگاهی است که در آن شرکت ها می توانند محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند. این نمایشگاه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات از جمله مواد اولیه، محصولات نهایی، ماشین آلات و ابزار کار با سنگ را پوشش می دهد.

این نمایشگاه 26 تا 29 سپتامبر 2023 مصادف با 4 تا 7 مهر ماه 1402 برگزار خواهد شد.

به طور کلی، نمایشگاه سنگ ورونا یک رویداد مهم برای صنعت سنگ است و بستری را برای شرکت ‌ها فراهم می ‌کند تا محصولات خود را در سطح بین المللی به نمایش بگذارند، با همتایان خود در صنعت ارتباط برقرار کنند و از آخرین روندها و فناوری ‌ها اطلاعات کسب نمایند.

نمایشگاه سنگ ورونا پذیرای حضور غرفه دارانی از سراسر جهان است که آخرین محصولات و فناوری های مربوط به سنگ های ساختمانی را به نمایش می گذارند. نمایشگاه سنگ ورونا همه چیز از مواد خام و محصولات نهایی گرفته تا ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده در صنعت سنگ را شامل می شود.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد نمایشگاه سنگ ورونا، نمایشگاه «طراحی سنگ» است که کاربردهای نوآورانه و خلاقانه سنگ در معماری و طراحی را به نمایش می گذارد. در این نمایشگاه طیف وسیعی از محصولات از جمله مبلمان، نورپردازی و سایر اشیاء تزئینی ساخته شده از سنگ طبیعی به نمایش گذاشته می شوند.

علاوه بر این، نمایشگاه سنگ ورونا شامل مجموعه ای از سمینارها، کارگاه ها و کنفرانس ها با تمرکز بر آخرین جریان ها و نوآوری ها در صنعت سنگ است. در این نمایشگاه طیف گسترده ای از بازدیدکنندگان از جمله تولیدکنندگان، معماران، طراحان، سازندگان، پیمانکاران و دیگر متخصصان صنعت سنگ حضور دارند.

آمار نمایشگاه

فضای کلی نمایشگاه: 80،000 متر مربع

تعداد شرکت کنندگان: بیش از 1،400 شرکت

تعداد بازدیدکنندگان: بیش از 50،000 نفر

نسبت بازدیدکنندگان بین المللی: 65 درصد

تعداد سالن ها: 12

برخی از برنامه های جانبی نمایشگاه ورونا

Marmomac ACADEMY

آکادمی MARMOMAC یک پروژه آموزشی برای همه معمارانی است که به دنبال دوره های آموزشی در ارتباط با طراحی سنگ هستند. این برنامه آموزشی کاملاً به نوآوری در کاربردهای سنگ طبیعی در معماری، ساخت و ساز و طراحی صنعتی اختصاص دارد.

THE PLUS THEATRE

تئاتر پلاس قلب تپنده فرهنگ و آموزش حوزه ی سنگ در این نمایشگاه خواهد بود که در سالن 10 برگزار می شود. در طول این رویداد، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی با تمرکز بر سنگ طبیعی برگزار می شوند. همچنین این مکان دارای سالن VIP، رستوران و پنج نمایشگاه فرهنگی خواهد بود که میزبان غرفه ‌داران و بازدیدکنندگان هستند.

WordPress Lightbox