1. خانه
 2. chevron_right
 3. نمایشگاه سنگ اصفهان

نمایشگاه سنگ اصفهان

نمایشگاه سنگ اصفهان

نمایشگاه سنگ اصفهان در تاریخ اول تا چهارم آذرماه ۱۴۰2 میزبان یکی از مهم ترین رویدادی صنعت سنگ کشور خواهد بود. این نمایشگاه با حمایت سازمان نظام مهندسی معدن استان اصفهان، شرکت شهرک ‌های استان اصفهان، خانه معدن ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت، انجمن سنگ ایران، انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری ‌های اصفهان، انجمن صنفی کارفرمایی معدن ‌داران استان اصفهان و غیره برگزار می شود.

هجدهمین نمایشگاه سنگ، معادن، ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان از تاریخ 1 الی 4 آذر 1402 برگزار می شود.

فعالان حوزه اکتشاف، استخراج، بهره ‌برداری معادن سنگ، مهندسان مشاور، پیمانکاران، فعالان حوزه ماشین ‌آلات استخراج و فرآوری سنگ، فعالان بخش تجهیزات و ادوات معادن و کارخانجات سنگ، تولیدکنندگان و عرضه‌ کنندگان تجهیزات ایمنی مرتبط با سنگ و معادن، فعالان حوزه حمل و نقل و بازرگانی و همچنین فعالان حوزه محیط زیست، نشریات تخصصی، تشکل‌ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی و خصوصی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

با توجه به ظرفیت و توانمندی قابل توجه اصفهان در تولید ماشین آلات صنعت سنگ کشور، نمایشگاه صنعت سنگ اصفهان فرصت بسیار خوبی است برای ارائه و معرفی آخرین دستاوردهای این منطقه در زمینه ی ماشین آلات صنعتی. علاوه بر این، حضور معماران، ساختمان سازان و بازرگانان نیز بر کیفیت نمایشگاه خواهد افزود.

یکی از نقاط قوت نمایشگاه سنگ اصفهان، حضور چشم گیر معادن و تولید کنندگان سنگ این استان است. باید توجه داشت که استان اصفهان یکی از مهم ترین قطب های تولید انواع سنگ های ساختمانی در ایران است و حضور مجموعه های قدرتمند اصفهان در این نمایشگاه می تواند در ارتقاء کیفیت آن بسیار موثر باشد؛ همچنین پیش ‌بینی شده تا در کنار این نمایشگاه فستیوال طراحی سنگ‌ های کوچک مقیاس، همایش سنگ و کارگاه‌های آموزشی و پنل ‌های تخصصی نیز برگزار شود.

آمار و اطلاعات هجدهمین نمایشگاه سنگ، معادن، ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان

زمان: 1 الی 4 آذر 1402

محل برگزاری: نمایشگاه بین ‌المللی اصفهان

ساعت بازدید: 11 تا 19

متراژ کل نمایشگاه : 47،000 مترمربع

متراژ فضای نمایشگاهی : 30،000 مترمربع

تعداد سالن های نمایشگاه: 3 سالن

تعداد کل شرکت کنندگان: 150 شرکت

تعداد شرکت کنندگان خارجی: 7 کشور

شرکت کنندگان خارجی: از کشورهای روسیه، ترکیه، ارمنستان، ایتالیا، چین، اردن و امارات

ماشین آلات در نمایشگاه سنگ اصفهان

از مهم ترین بخش ‌های نمایشگاه سنگ اصفهان، نمایش و معرفی ماشین آلات مورد استفاده در استخراج و تولید سنگ های ساختمانی است. هر ساله شرکت ‌های متعددی که در زمینه‌ی تولید ماشین آلات فعالیت دارند در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. نمایشگاه سنگ اصفهان فرصت بسیار مناسبی است برای معدن داران و صاحبان کارخانجات فرآوری سنگ‌های ساختمانی تا با آخرین فناوری ‌های موجود بصورت حضوری آشنا شوند.

دسترسی آسان و سریع به اطلاعات و مشخصات فنی ماشین آلات معدنی موجود در بازار در کنار قیمت روز این ماشین آلات همواره یکی از دغدغه ها و نیازهای پیمانکاران، معدن داران، معدن کاران و خریداران ماشین آلات سنگین در ایران بوده است زیرا مشاهده اطلاعات فنی صحیح و قابل اطمینان و قیمت روز ماشین آلات بصورت هم زمان، می تواند به ارزیابی منطقی و همه جانبه و در نهایت به تصمیم گیری صحیح جهت خرید ماشین آلات، فروش ماشین آلات و یا توسعه ناوگان ماشین آلاتی منجر شود.

ماشین آلات از ارکان بسیار مهم در تولید سنگ‌های ساختمانی به شمار می‌رود. به طوری که در موارد زیر بطور مستقیم تاثیر دارند:

 1. کیفیت محصول نهایی: بکارگیری ماشین آلات دقیق و به روز باعث تولید محصولاتی با کیفیت صادراتی شده و مرغوبیت آن را افزایش می دهد.
 2. کاهش تولید باطله: وجود ماشین آلات به روز در بخش معدن و فرآوری، تولید باطله را کاهش داده و ارزش افزوده محصول بیشتر می شود.
 3. قیمت تمام شده ی محصول: محصول با کیفیت صادراتی، می تواند قیمت بیشتری نیز داشته باشد. البته این موضوع به عوامل مختلفی همچون قیمت ماشین آلات و هزینه تعمیر و نگهداری نیز بستگی دارد.
 4. میزان مصرف انرژی: ماشین آلات مدرن، میزان مصرف انرژی کمتری نیز دارند. بکارگیری این ماشین آلات با نقشی موثر در کاهش انتشار کربن، از نگاه زیست محیطی گامی مهم در جهت تولید یک محصول سبز می باشد.
 5. افزایش راندمان تولید: افزایش میزان تولید محصول با کیفیت از اهداف مهم صنایع سنگ ساختمانی است که با بکارگیری ماشین آلات مدرن و دقیق، میسر خواهد بود

ماشین آلات مورد استفاده در تولید سنگ ‌های ساختمانی در دو بخش معدن و فرآوری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از انواع ماشین آلات و تجهیرات وابسته مورد استفاده در معادن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. راسل
 2. لودر، بیل مکانیکی و سایر ماشین آلات سنگین
 3. انواع سیم برش و لوازم جانبی

سیم برش الماسه

سیم برش الماسه برای برش سنگ ساختمانی در معادن استفاده می شود. سختی الماس صنعتی از تمام انواع سنگ ‌های ساختمانی بیشتر است و می تواند آنها رابرش دهد. سیم برش انتخابی خوبی برای استخراج سنگ طبیعی در معادن سنگ سراسر جهان است. البته علاوه بر سیم برش الماسه، از سیم برش های فولادی نیز برای تولید سنگ ساختمانی استفاده می گردد.

امروزه فرآیند استخراج سنگ مرمریت، گرانیت و سایر سنگ های ساختمانی که در سراسر جهان استفاده می شود، با بکار گیری سیم برش میسر می شود.

ماشین آلات و تجهیرات وابسته مورد استفاده در کارخانه های فرآوری سنگ های ساختمانی دارای تنوع بیشتری هستند مانند:

 1. قله بر
 2. اره
 3. مولتی وایر
 4. انواع دستگاه ساب
 5. فرز دروازه ‌ای
 6. انواع جرثقیل
 7. CNC و خدمات جانبی مانند دستگاه پروفیل زن

اصفهان به عنوان یکی از قطب های مهم و شناخته شده در زمینه ی تولید و تعمیر ماشین آلات معدنی شناخته می‌شود. خود استان اصفهان نیز از مراکز بزرگ تولید سنگ‌ های ساختمانی به شمار می رود که در تهیه و تعمیر ماشین آلات خود از همین شرکت ها و مراکز نزدیک استفاده می کنند.

تولیدات این شرکت ‌ها در سطح استانداردهای بین المللی است و به همین دلیل مورد استقبال و اعتماد معادن و شرکت ‌ها واقع شده اند.

دو شهرک صنعتی محمود آباد و دولت آباد اصفهان از مراکز مهمی هستند که شرکت های تولید کننده ماشین آلات در آنجا در کنار کارخانه ‌های فرآوری سنگ های ساختمانی فعالیت می‌کنند.

WordPress Lightbox