درخشش برزیل در مارمومک 2023 با حضوری قدرتمند و دریافت جوایز بی سابقه

برزیل در Marmomac 2023

برزیل در مارمومک 2023

صنعت سنگ های ساختمانی برزیل همچنان در صحنه بین المللی پیشتاز است. در پنجاه و هفتمین نمایشگاه بین المللی Marmomac که از 26 تا 29 سپتامبر در ورونای ایتالیا برگزار شد، برزیل حضور قدرتمندی را به نمایش گذاشت. برزیل با داشتن رکورد تعداد شرکت ‌های غرفه دار، نمایش مواد و محصولات برزیلی، دریافت جوایز بی‌ سابقه و ارتقای بخش ‌های مختلف مرتبط با صنعت سنگ، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

پاویلیون برزیل توسط آژانس ترویج تجارت و سرمایه گذاری برزیل (ApexBrasil)، با حمایت It’s Natural – Brazilian Natural Stone و مرکز صادرکنندگان سنگ های تزئینی برزیل (Centrorochas) سازماندهی شده بود. برزیل با داشتن 43 غرفه، رکورد تعداد غرفه داران را به خود اختصاص داد و بازدیدکنندگان زیادی نیز به این غرفه ها جذب شدند. کشورهای مختلف از جمله هند، چین، کره جنوبی، ویتنام، روسیه، اسپانیا و ایتالیا از غرفه های برزیلی بازدید داشتند.

علاوه بر حضور در پاویلیون، سنگ های برزیل در یک نمایشگاه اختصاصی نیز حضور پیدا کردند که توسط طراح مشهور ایتالیایی رافائلو گالیوتو (مربی بخش سنگ های تزئینی و متصدی نمایشگاه های طراحی) در مارمومک برپا شده بود و شکل های منحصر به فردی از این سنگ ها به نمایش گذاشته شدند. این نمایشگاه با عنوان “Herbarium Mirabile” پنج مجسمه حکاکی شده از سنگ های برزیل را به نمایش گذاشت. این سنگ ها پس از بازدید گالیوتو از برزیل، به دعوت It’s Natural، Centrorochas و ApexBrasil در فوریه 2023 انتخاب شدند و به او امکانات لازم برای کار بیشتر بر روی این سنگ ها داده شد.

 

برزیل با پیشنهاد عنوان «دنیای منحصر به فرد سنگ ‌های طبیعی برزیل»، بازدیدکنندگان نمایشگاه را مجذوب خود کرد و تنوع زمین ‌شناسی باورنکردنی برزیل به عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ و پنجمین صادرکننده سنگ‌ های طبیعی در جهان را به نمایش گذاشت. فابیو کروز، معاون Centrorochas و مدیر پروژه Rogério Ribeiro، مدیریت و هدایت این مسیر بر عهده داشت.

 

برزیل همچنین در بخش a matter of stone یا  “یک ماده سنگ” نیز درخشید. شرکت Capixaba پتروس به پاس تعهد و پایبندی خود به اصول پایداری، لوح افتخاری دریافت کرد. در مراسم اهدای جایزه، از فلاویا میلانز، (مدیر عامل مجموعه ی میلانز، شرکت برگزارکننده نمایشگاه سنگ ویتوریا و نمایشگاه سنگ کاکوئیرو) با عنوان “Le Donne del Marmo” (“زنان مرمر”) تجلیل شد. این دستاورد نه تنها نشان دهنده استعداد فلاویا است، بلکه نقش اساسی زنان در بخش  های مختلف سنگ های طبیعی را نیز نشان می دهد. لازم به توضیح است که بخش یک ماده ی سنگ در نمایشگاه مارمومک، به مفهوم طراحی و معماری با سنگ های طبیعی تمرکز داشت. هدف از برگزاری این پاویلیون، ارائه توانمندی و انعطاف سنگ طبیعی در طراحی های گوناگون بود و توانست بازدیدکنندگان بسیار زیادی را به خود جذب نماید.

دو شرکت برزیلی در بخش جوایز BCA درخشیدند. پتروس به دلیل مفهوم نوآورانه، موقعیت ‌یابی برند و احترام به بازدیدکنندگان با عدم شرکت در Marmomac سال گذشته به دلیل مشکلات لجستیکی، جایزه دوم را دریافت کرد. شرکت Magban، نیز با تبدیل شدن به فینالیست در رده “Concept Estero” ثابت کرد که تا چه اندازه توانایی دارد. تمرکز مستمر مگبان بر نوآوری و پیشرفت در بخش مختلف سنگ های طبیعی از دلایل فینالیست شدن بود.

برزیل با حضور و موفقیت شگرف خود در Marmomac 2023 همچنان جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر کلیدی در بازار جهانی سنگ های ساختمانی مستحکم نمود. این افتخارات و دستاوردها نه تنها نشان ‌دهنده کیفیت بسیار خوب محصولات برزیلی هستند، بلکه تعهد این کشور به نوآوری، پایداری و برتری در بخش سنگ‌ های طبیعی را نشان می‌دهد و نام برزیل را در عرصه بین المللی درخشان تر می نماید.

 

Reference:

stonenews.eu

 

تهیه شده در واحد تولید محتوای شرکت روشان روز

نگارش: سعید نجاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WordPress Lightbox