حضور بازدیدکنندگان بیش از 50 کشور در نمایشگاه سنگ ویتوریا

نمایشگاه سنگ ویتوریا

 

تهیه شده در واحد تولید محتوای شرکت روشان روز «مرکز اطلاعات سنگ ایران»

ترجمه و نگارش: سعید نجاتی

نمایشگاه سنگ ویتوریا

نمایشگاه سنگ ویتوریا در برزیل یک نمایشگاه بین المللی تجاری است که به عنوان مرجعی در صنعت سنگ طبیعی، به ویژه در قاره آمریکا شناخته می شود. این نمایشگاه یک رویداد کلیدی برای تقویت تجارت، ارائه محتوای فنی و تسهیل ارتباطات بین بازیگران صنعت است. نمایشگاه ویتورا شرکت کنندگانی را عمدتاً از آمریکای لاتین و اروپای شرقی به خود جذب می کند و این فرصت مهمی برای بخش سنگ طبیعی برزیل برای دستیابی به بازارهای جدید محسوب می شود. نمایشگاه سنگ ویتوریا 2024 از 30 ژانویه تا 2 فوریه در غرفه کاراپینا در سرا، برزیل برگزار شد. این نمایشگاه توسط Milanez & Milaneze و Centrorochas سازماندهی شده است که توجه جهانی را به طیف گسترده ای از سنگ های طبیعی برزیل جلب می کند.

 

حضور بازدیدکنندگان بیش از 50 کشور

امسال خریداران و غرفه دارانی از بیش از 50 کشور جهان از محیط شبکه سازی و فرصت های تجاری نمایشگاه سنگ ویتوریا استفاده نمودند. نمایشگاه سنگ ویتوریا 2024 بزرگترین مرجع سنگ های طبیعی در آمریکای لاتین و یکی از مهم ترین نمایشگاه ها در جهان به دلیل تنوع سنگ به حساب می آید. این نمایشگاه نشان دهنده قدرت برزیل در حوزه صنعت سنگ است. نمایشگاه سنگ ویتورا شاهد حضور شرکت ‌های بزرگ ملی و بین ‌المللی است که نوآوری ‌ها، تنوع سنگ ‌ها و همچنین فناوری در تجهیزات و لوازم را به نمایش می‌گذارند.

امسال بازدید کنندگان و غرفه دارانی از کشورهای کره جنوبی، کلمبیا، لیتوانی، لهستان، مکزیک، هند، امارات متحده عربی، ترکیه، اسرائیل و حتی موریتانی در این نمایشگاه حضور داشتند.

این رویداد 250 برند نمایشگاهی را گرد هم ‌آورد، که آن از جمله می توان به شرکت ‌هایی اشاره کرد که در زمینه های استخراج و فرآوری سنگ ‌های طبیعی، تجهیزات، ماشین‌آلات، لوازم و فناوری‌ها فعالیت دارند. امسال علاوه بر حضور شرکت های ایتالیایی، حضور ایران نیز در این نمایشگاه به چشم می خورد. چهار شرکت و همچنین یک غرفه از چین نیز حضور داشتند که شامل شرکت ‌هایی در بخش ‌های سنگ فرآوری شده، بلوک، لوازم و ماشین‌آلات بودند.

 

محمد حلاجیان از ایران، تنوع سنگ های طبیعی در کشور برزیل را یاد آورد می شود و تجربه خود در این نمایشگاه را اینگونه بیان می کند: «حضور در اینجا فرصت خوبی است تا ببینیم چگونه می توانیم در زمینه سنگ و همچنین فناوری و ماشین آلات همکاری کنیم. ما در اینجا با استقبال بسیار خوبی روبرو بودیم. مبادلات بسیار خوب بود. این نمایشگاه واقعاً یک فرصت مناسب شبکه ‌سازی است.»

 

Tenax، یک شرکت ایتالیایی با بیش از 60 سال تجربه و متخصص در زمینه ی تولید محصولات فرآوری سنگ های طبیعی است. لوسیانا بارتو، هماهنگ کننده تجاری در Tenax نیز چنین بیان می کند: «ما از این دوره از نمایشگاه راضی هستیم. از نحوه نمایش سنگ ها توسط مشتریانمان نیز خوشحال می شویم».

It’s Natural – Brazilian Natural Stone

یکی از ابتکاراتی که این نمایشگاه برای تقویت ارتباط بین غرفه داران و خریداران اتخاذ کرد، پروژه “این [ماده] طبیعی است – سنگ طبیعی برزیل” یا “It’s Natural – Brazilian Natural Stone” بود. این پروژه یک برنامه تشویقی صادراتی بود که توسط Centrorochas با مشارکت آژانس ارتقای صادرات و سرمایه گذاری برزیل (ApexBrasil) توسعه یافت.  برای این رویداد، پنج خبرنگار و ده خریدار از بازارهایی مانند ایتالیا، ایالات متحده و مجارستان دعوت شدند.

در طول این رویداد، هر یک از دعوت شدگان در جلسات 30 دقیقه ای شرکت کردند. در مجموع بیش از 250 جلسه از قبل برنامه ریزی شده بود. ثبت نام در این برنامه رکورد زد و در نهایت تنها 30 شرکت برای شرکت در این رویداد انتخاب شدند.

این پروژه به شرکت های منتخب فرصت ایجاد روابط تجاری با مشتریان بالقوه را می دهد. حضور در این برنامه به این شرکت ها اجازه داد تا به خریداران نزدیکتر شوند و با کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنند. این نوع ارتباط فراتر از ارتباطات عادی نمایشگاهی بود.

منبع: vitoriastonefair.com.br/en

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WordPress Lightbox