با نمایشگاه BIG 5 بیشتر آشنا شوید

نمایشگاه BIG 5

نمایشگاه BIG 5

نمایشگاه BIG 5 بزرگترین رویداد ساخت و ساز در خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا است. این نمایشگاه سالانه در اواخر نوامبر در دبی برگزار می شود و بیش از 67،000 متخصص ساخت و ساز در آن شرکت می کنند.

 

نمایشگاه BIG 5 در کنار شش رویداد تخصصی اجرا می شود که طی آن ها متخصصان می توانند محصولات مورد نظر خود را برای هر مرحله از پروژه های ساختمانی تهیه کنند. از جمله رویدادهای شش گانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

The Big 5 Heavy: بتن خاورمیانه،

نمایشگاه  HVAC R: سنگ خاورمیانه،

نمایشگاه The Big 5 Solar: طراحی شهری و منظره.

تاریخچه نمایشگاه BIG 5

منشأ نمایشگاه BIG 5 رویدادی به نام  Arab Waterبوده است و از ادغام پنج رویداد جداگانه که همگی به بخش ساخت‌ و ساز پیوند داشتند، به وجود آمده است. با ساخت مرکز تجارت جهانی دبی، که در اواخر دهه 1970 شروع به توسعه کرد، این رویداد محلی دائمی پیدا کرد و اندازه آن افزایش یافت. این نمایشگاه در سال 2000 حدود 12000 متر مربع را پوشش داد: این مساحت در فضای ناخالص به بیش از 100،000 متر مربع افزایش یافته است.

 

حمایت دولت از این رویداد از سوی نهادهای بین المللی و محلی صورت گرفته است. در سال 2007، زمانی که رومانو پرودی، رهبر وقت ایتالیا به همراه وزیر تجارت بین ‌الملل خود از نمایشگاه بازدید کرد، این رویداد یکی از اولین رویدادهای منطقه بود که از نخست ‌وزیر استقبال کرد. در سال 2012، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا نیز از این رویداد برای حمایت از تجارت و صادرات کشورش بازدید کرد. این بازدیدها هم ارزش تجارت دوجانبه با امارات را منعکس می‌کند و هم افزایش اهمیت منطقه خلیج فارس را برای تولیدکنندگان اروپایی نشان می ‌دهد.

 

رویدادهای آموزشی و ویژگی های خاص

از سال 2010 برای حمایت از توسعه حرفه ای مستمر در بین مخاطبان، تأکید فزاینده ای بر آموزش در رویدادها در قالب کنفرانس ها، سمینارها و کارگاه ها شده است. برنامه های آموزشی توسط طیف گسترده ای از معماران، مشاوران و پیمانکاران صنعت ارائه می شود که زمان و تخصص خود را داوطلبانه برای توسعه بیشتر بخش ساخت و ساز ارائه می دهند. آموزش رایگان همچنین شامل صدور گواهینامه نیز می ‌شود که توسط سرویس گواهینامه   CPD  مستقر در بریتانیا نظارت می ‌شود.

 

در سال 2018، The Big 5 جوایز زنان در ساخت و ساز را با هدف ارتقای تنوع در صنعت ساخت و ساز راه اندازی کرد. همچنین قابل ذکر است که Start-up City به استارت آپ هایی با محصولی مناسب برای صنعت ساخت و ساز اختصاص داده شده است.

اهداف نمایشگاه Big 5

Big 5 Global بزرگترین و تاثیرگذارترین رویداد برای صنعت ساخت و ساز است که مرکز جهانی آن در دبی به عنوان دروازه بین شرق و غرب عمل می کند.

ماموریت این نمایشگاه متحد کردن جامعه جهانی ساخت و ساز و ارائه نوآوری، دانش و فرصت های تجاری پیشرو برای ذینفعان صنعت برای ایجاد ارتباط، رشد و موفقیت است.

نمایشگاه BIG 5 به تسریع پیشرفت در صنعت ساخت و ساز برای حمایت از رشد اقتصادی و ترویج یک محیط زیست سالم تر و پایدارتر در سراسر جهان اعتقاد دارد.

 

 

تهیه شده در واحد تولید محتوای شرکت روشان روز

نگارش: سعید نجاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WordPress Lightbox